Fotopułapka

Podczas grzybobrania można również znaleźć lub raczej spotkać się ze zwierzętami, dla których las stanowi naturalne środowisko życia. Tak więc podczas grzybobrania niech nie dziwi was bliskie spotkanie np. z łosiem, sarną, dzikiem, lisem, itp. Niestety wyżej wymienionych dużych zwierząt nie udało mi się sfotografować, ponieważ paradoksalnie do swoich rozmiarów są one bardzo płochliwe i chwilę potrzebną do przygotowania sprzętu foto wykorzystują na ucieczkę z pola widzenia i rażenia aparatu fotograficznego. Dlatego też idealnym narzędziem do podejrzenia i utrwalenia widoku dzikiej zwierzyny jest FOTOPUŁAPKA.


W związku z powyższym, iż tak jak pisałem powyżej, duża zwierzyna jest płochliwa i nie da się jej podejść a ja mam bzika na punkcie natury i lasu a zarazem zwierzyny w nim mieszkającej postanowiłem zakupić fotopułapkę. Tak więc na długi weekend majowy roku 2019 zamówiłem on-line takową.

Po odebraniu fotopułapki podjarany czym prędzej pobiegłem do lasu i ją zamocowałem na drzewie. Jakież było moje zdziwienie jak przez 2 kolejne dni nic się nie złapało / nagrało „brak plików”. Okazało się, że popełniłem 2 podstawowe błędy świeżaka w temacie: 1 – nie sformatowałem karty w tym urządzeniu (nie miało prawa się nic nagrać 😉 ), 2 – powiesiłem ją na wysokości swoich oczu a jak wszystkim wiadomo zwierzyna jest troszeczkę mniejsza 😉 .

Sama fotopułapka jest spoko, dobrze się maskuje w terenie a obsługa jest intuicyjna.

Większość materiałów jpg/avi jest umieszczone w witrynie – skorzystajcie z wyszukiwania z poziomu słów kluczowych z paska bocznego po prawej „kategorie” lub „tagi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *